KAPUSTA RŮŽIČKOVÁ


Kapusta růžičková je košťálovina charakteristická vytvářením puků-růžiček, velkých 20-50 mm v paždí listů. Růžice mají vysoký obsah vitamínu C, B1, B2 a minerálních látek. Obsahuje také sirné látky, které tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy. Kapusta růžičková je vhodná při chorobách látkové výměny.

Na typ půdy je kapusta růžičková nenáročná, vyžaduje však dobrou zásobu živin v půdě. V hodné jsou vyšší a vlhčí polohy. Semena vyséváme v polovině dubna na výsevný záhon. Vysazuje se v I. i II. trati. Záhon na jaře přihnojíme 80-100  g CERERITU. Vegetační doba je dlouhá 160-200 dní. Při výsadbě do poloviny června je sázíme hlouběji do půdy a zeminu během vegetace k rostlinám přihrnujeme, pro zvýšení kořenového systému. Vhodný spon pro kapustu růžičkovou je 60x60 cm. Pro lepší vývin růžiček je vhodné při zahrádkářském pěstování vyříznout koncem srpna terminální vrchol.

Sklizeň celých rostlin provádíme v době dokončeného vývinu růžiček od konce října až do silnějších mrazů. Rostliny snášejí mráz až -12°C. Z košťálů se růžičky olámou a buďto se ihned spotřebují nebo se mohou uchovat v mrazáku.

Na začátek stránky

Zpět na úvodní stránku
 Poslední aktualizace : 
13.02.2000 13:30
Pokud mi chcete napsat, rád uvítám Vaše vzkazy.
E-mail : rady@zahradkareni.cz
Kniha návštěv - čtení, přidávání vzkazů.
Kniha návštěv - přidání Vašeho vzkazu.

Webmaster: Petr Kocanda © 1998