Majoránka vyžaduje slunečné a teplé chráněné polohy. Jen na takových místech lze vypěstovat silně aromatickou majoránku. Půdu vyžaduje spíše lehčí, bohatou humusem, vápnem a živinami. Pěstuje se v II. trati. Z průmyslových hnojiv je vhodné použít při zpracování půdy před výsadbou CERERIT v dávce 20-30g na 1m2.
Majoránku pěstujeme nejčastěji ze sazenic, které si vypěstujeme výsevem semena v březnu až začátkem dubna do truhlíků nebo poloteplého pařeniště. Vyseté semeno zasypeme jen jemně zemí nebo pískem a zlehka přitlačíme prkénkem. Vzešlé rostlinky je vhodné rozsadit po 4 kusech na vzdálenost 3x3 cm. Otužené sazenice vysazujeme po přejití pozdních jarních mrazíků, tedy v polovině května, na záhon ve sponu 20x15 cm. Také je můžeme vysázet jako obrubu záhonů, nesmějí však být stíněny sousedními rostlinami.
Běhěm vegetace majoránku okopáváme, plejeme a zalévéme, a to především na počátku vývoje.
Majoránku sklízíme před květem. Poprvé to bývá zpravidla koncem července. Rostliny sestřihneme asi 5 cm nad zemí, aby znovu obrazily. V září je stříháme podruhé. Nať sklízíme za suchého počasí a sušíme na suchém a stinném místě buď svázanou do malých kytiček a zavěšenou, nebo rozloženou va slabé vrstvě na lísce. Po uschnutí lístky a květenství odrolíme od stonků, které se vyhodí. Majoránku uchováváme v neprodyšně uzavřené nádobě.
Z první sklizně bývá majoránka kvalitnější něž z druhé.